Czciciele Miłosierdzia Bożego

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
KAŻDEGO DNIA: 10 minut przed każdą Mszą Świętą

POMAGAJMY JEZUSOWI W RATOWANIU ŚWIATA
PRZEZ SWOJĄ PRZYKŁADNĄ POSTAWĘ UFNOŚCI ORAZ CZYN, MODLITWĘ
I ROZGŁOS O JEGO NIEZGŁĘBIONYM MIŁOSIERDZIU

 

Im dusza więcej zaufa...

Istotą kultu Miłosierdzia Bożego jest ufność Bogu. Warto pamiętać o słowach, które napisała Siostra Faustyna: "Kiedy jest dusza moja udręczona, myślę tylko tak: Jezus jest dobry i pełen miłosierdzia, a choćby się ziemia usunęła spod stóp moich, nie przestanę Mu ufać" (Dz. 1192). 
Na postawę ufności składa się przede wszystkim pięć cnót: wiara, nadzieja, miłość, pokora i skrucha. Ufność otwiera serca ludzi na przyjęcie darów Miłosierdzia Bożego. Ufającemu gwarantuje obfitość łask potrzebnych do uczciwego życia. Przytoczmy tu słowa Jezusa zapisane przez św. Faustynę: "Łaski z mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest - ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma" (Dz. 1578).

Innym podstawowym elementem nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego - obok ufności - jest okazywanie miłosierdzia wobec bliźnich. Gotowość przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi powinna wynikać z miłości do Boga. Akt miłosierdzia można spełnić przede wszystkim poprzez dobry uczynek, jeśli nie jest to możliwe - poprzez dobre słowo, a gdy i ku temu nie ma sposobności - przez modlitwę. Jak wielką wagę Bóg przywiązuje do okazywania miłosierdzia bliźnim, świadczą słowa Jezusa, które usłyszała Siostra Faustyna: "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia w jakikolwiek sposób, nie dostąpi miłosierdzia mojego w dzień sądu" (Dz. 1317).Innym podstawowym elementem nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego - obok ufności - jest okazywanie miłosierdzia wobec bliźnich. Gotowość przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi powinna wynikać z miłości do Boga. Akt miłosierdzia można spełnić przede wszystkim poprzez dobry uczynek, jeśli nie jest to możliwe - poprzez dobre słowo, a gdy i ku temu nie ma sposobności - przez modlitwę. Jak wielką wagę Bóg przywiązuje do okazywania miłosierdzia bliźnim, świadczą słowa Jezusa, które usłyszała Siostra Faustyna: "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia w jakikolwiek sposób, nie dostąpi miłosierdzia mojego     w dzień sądu" (Dz. 1317).

Miłosierne działania polecane przez naszą wiarę:

Dobre uczynki
1. Modlitwa 
2. Post 
3. Jałmużna

Uczynki miłosierne co do duszy
1. Grzesznych upominać 
2. Nieumiejętnych pouczać 
3. Wątpiącym dobrze radzić 
4. Strapionych pocieszać 
5. Krzywdy cierpliwie znosić 
6. Urazy chętnie darować 
7. Modlić się za żywych i umarłych

Uczynki miłosierne co do ciała
1. Głodnych nakarmić 
2. Spragnionych napoić 
3. Nagich przyodziać 
4. Podróżnych w dom przyjąć 
5. Więźniów pocieszać 
6. Chorych nawiedzać 
7. Umarłych grzebać

Czciciele Bożego Miłosierdzia w naszej parafii

Doświadczenie Bożego Miłosierdzia otwiera serce na drugiego człowieka, pozwala spojrzeć ze współczuciem na jego nędzę, słabości, upadki i otwiera na to, by codziennie modlić się za tych, którzy nie odkryli Boga, którego "palą płomienie Miłosierdzia" wobec każdego z nas.

W Roku Miłosierdzia 2015/2016 w sercach Księdza Mariana Midury i parafian zrodziła się potrzeba, aby w każdy dzień spotykać się na modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Pragnieniem ich było by wychwalać i uwielbiać nieskończoną, miłosierną miłość Boga, przepraszać za grzechy, upraszać zbawienie dla siebie, swojej rodziny i całego świata.

Obecnie wspólnota modlitewna w naszej parafii liczy parenaście osób.

Serdecznej modlitwie polecane są wszystkie najważniejsze sprawy Kościoła powszechnego, diecezjalnego i parafialnego, systematyczna i stała modlitwa za Ojca Świętego, kapłanów, osoby konsekrowane  oraz intencje okolicznościowe obejmujące aktualne potrzeby wiernych.

Powodowani troską o właściwy rozwój kultu Bożego Miłosierdzia, czerpiemy wiedzę z wybranych tekstów: „Pisma Świętego”, „Dzienniczka Świętej Faustyny”, encykliki sł. Bożego Jana Pawła II „Dives in misericordia” oraz wielu innych publikacji, które wypływają z objawienia Bożego i nauki Chrystusa. 

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
KAŻDEGO DNIA: 10 minut przed każdą Mszą Świętą - zapraszamy!

 

M O D L I T W A   Z A   K O Ś C I Ó Ł   I   K A P Ł A N Ó W :

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana – bo Ty wszystko możesz. (Dz. 1052)

Akt zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu

 Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! 
Amen. (Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

 

 

 

Liturgia na dziś

Msze Św.

Niedziela

8:00

10.00

16.00

Dni powszednie

godz. 7:30 lub 18.00: w okresie letnim

godz. 8:00 lub 17.00: w okresie zimowym

- Patrz w zakładce "ogłoszenia" wybierając plik z bieżącego tygodnia

Niech święta krew męczennika
Wiarę umacnia w narodzie,
Niech pokój pełen nadziei
Sercom w rozterce przywraca.
Niech Bogu w Trójcy Najświętszej
Będzie pokorna podzięka
Za Stanisława biskupa,
Wzór niezłomnego pasterza. Amen.

(z hymnów brewiarzowych)