MISTERIA MĘKI PAŃSKIEJ W ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-7.jpg

Niektóre są wiernym odzwierciedleniem wydarzeń sprzed 2 tys. lat, inne przenoszą historię do współczesnego świata pokazując, że zarówno problemy jak i przesłanie Chrystusa nadal pozostają aktualne. Niektóre odbywają się w kościołach, inne w domach kultury, jeszcze inne w plenerze… wszystkie mają jednak ten sam cel – pomóc widzom w przeżywaniu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się do Świąt Paschalnych.

– Poprzez Misterium Męki Pańskiej – spektakl przedstawiający ostatnie dni i godziny Jezusa – staramy się dotknąć największych tajemnic naszej wiary. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają wątpliwości w wierze, szukają odpowiedzi na ważne życiowe pytania lub chcą dobrze przeżyć czas Paschalny – zachęca Anna Horobajczuk z Ostródy.

– Misterium jest wielkim plenerowym spektaklem pasyjnym. Przebiegowi odgrywanych wydarzeń towarzyszy przygotowana na potrzeby Misterium ścieżka dźwiękowa oraz przestrzenna sceneria. W historyczne postaci wcielają się aktorzy – amatorzy, tworzący Wspólnotę Ewangelizacyjno – Teatralną (Wspólnota istnieje od czterech lat, wystawiła Misteria Męki Pańskiej, okolicznościowe spektakle plenerowe o tematyce religijno – patriotycznej oraz inscenizacje patriotyczne). Tegoroczny scenariusz, oparty na Ewangelii oraz objawieniu bł. Anny Katarzyny Emmerich, skupia się na podkreśleniu męki i śmierci Jezusa, od modlitwy w Ogrójcu poczynając i na ukrzyżowaniu kończąc, a także, po raz pierwszy, wprowadza scenę spotkania Zmartwychwstałego z uczniami – mówi Wanda Kazimierczak, jedna z organizatorek Misterium na wzgórzu św. Brunona w Giżycku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Misterium, a poniżej przedstawiamy kalendarium, kiedy te wyjątkowe spektakle będą się odbywały.

Orneta, Miejski Dom Kultury, godz. 15.00

Olsztyn, kościół Chrystusa Odkupiciela Człowieka, godz. 19.30