O Eucharystii słów kilka

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-WP-20170102-17-33-14-Pro.jpg

W Poniedziałek 2-go stycznia 2017, kościół Świętego Stanisława w Waplewie odwiedziło siedmiu Księży z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.* "Siedmiu wspaniałych" przybyło na Warmie i Mazury, aby przeżyć tutaj doroczne wspólnotowe rekolekcje kapłańskie. Celem ich wizyty w Waplewie było przeżycie - w praktyce - rekolekcyjnego tematu dnia: "Eucharystia". Na Mszy Świętej o godzinie 17.00 obecnych było dziewięciu koncelebransów! Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Dyrektor Polskiej Sekcji PKWP - Ks. prof. dr hab. WALDEMAR CISŁO - wyraził wdzięczność Księdzu Proboszczowi i całej Parafii Waplewo za misyjne zaangażowanie oraz wspieranie działalności PKWP.

Foto-relacja z tego wydarzenia: http://www.parafiawaplewo.pl/galeria/album/52

*Głównym hasłem Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie jest: pojednanie i solidarność na świecie.

DZIAŁALNOŚĆ PKWP (za: http://pkwp.org/o-nas/nasza-dzialalnosc):

POMOC KOŚCIOŁOWI PRZEŚLADOWANEMU Niesiemy pomoc dla uchodźców i prześladowanych chrześcijan zapewniając pomoc materialną i duszpasterską. Z powodu wojen, prześladowań na tle religijnym lub politycznym oraz klęsk żywiołowych miliony ludzi na świecie prowadzą życie uciekinierów. Cierpienia tych ludzi są niewyobrażalne. Bardzo często z powodu wiary nie moga otrzymać zatrudnienia. Tak los spotyka często katolickie rodziny w Ziemi Świętej.

BUDOWA KOŚCIOŁÓW Sercem każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest kościół, wokół niego tętni życie. Często jest to jedyne miejsce, w którym wierni choć na chwile mogą zapomnieć o ciężkiej codzienności. Finansujemy budowę kościołów i kaplic. Pomagamy odbudowywać kościoły i kaplice zniszczone przez kataklizmy, wojny lub nienawiść.

FORMACJA Wspieranie seminariów duchownych i kapłanów. W wielu krajach wspólnoty wiernych nie mają swojego kapłana. W Afryce i Ameryce Południowej kapłan często obsługuje parafię złożoną z kilkudziesięciu wiosek. Na terenach misyjnych jest wielu chętnych do służby kapłańskiej, jednak warunki ekonomiczne nie pozwają im na wstąpienie do seminarium duchownego. Pomagamy więc seminarzystom z biednych krajów i dbamy by żadne powołanie się nie zmarnowało. Nieustannie potrzeba wielu dobrych kapłanów, szczególnie dla młodych wspólnot chrześcijańskich.

LITERATURA RELIGIJNA Wspieramy wydawanie i kolportaż Biblii dla dzieci i Katechizmu. Posyłamy te książki do 140 krajów na świcie, w tym do najodleglejszych krańców świata, do tych, którzy najbardziej potrzebują duchowego pokarmu. Książka „Bóg przemawia do swoich dzieci" została przetłumaczona na 177 języków. Papież Benedykt XVI przyjął 50 milionowy egzemplarz podczas swojej wizyty w Brazylii w 2008 roku. Ta Biblia dla dzieci, wydawana z okazji Międzynarodowego Roku Dziecka w 1979 roku, dla milionów dzieci jest jedyną książka jaką posiadają przez całe życie. Wielokrotnie staje się ona podręcznikiem do nauki czytania.

POMOC DLA SIÓSTR KLAUZUROWYCH „Cicha i wierna obecność" Siostry z zakonów kontemplacyjnych żyją oddzielone od świata, pozostając całe życie w klasztorze, do którego wstąpiły. Siostry pracują na swoje utrzymanie - mają swoje ogrody, szyją habity i sutanny, haftują szaty liturgiczne, wypiekają komunikanty, ale ich zarobki nie wystarczają na podstawowe potrzeby. Każdego roku udzielamy pomocy egzystencjalnej każdej siostrze klauzurowej w Polsce. Przydzielamy również pomoc na renowacje klasztorów, kaplic i kościołów przyklasztornych.

MOTORYZACJA Finansujemy zakup środków transportu potrzebnych do pełnienia służby duszpasterskiej. Zapewniamy rowery, samochody, motocykle, ciężarówki, a nawet muły i konie, by księża i siostry mogli dotrzeć do często bardzo odległych wiosek, do czekających na nich parafian.

Więcej o PKWP: http://pkwp.org/