22 października - Św. Jana Pawła II

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-Kapliczka.jpg

w. Jan Pawe II 270x2Eucharystię koncelebrowało 90 kapłanów, m.in. ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, jałmużnik papieski ks. abp Konrad Krajewski, metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki i ks. abp Tomasz Peta z Kazachstanu. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przy jego grobie licznie zgromadzili się pielgrzymi z Polski.

Ojciec św. Jan Paweł II budował jedność Kościoła i świata, (…) był „człowiekiem skałą”, który budował na jedności Trójcy Świętej – mówił w homilii ks. abp Henryk Hoser, biskup warszawsko–praski.

Ojciec Święty Jan Paweł II był wielkim głosicielem Królestwa Niebieskiego, miał jego świadomość. Mówił, obwieszczał zbawienie: „Twój Bóg zaczął królować”. Głosił wielką wiosnę Kościoła, która miała stać się wiosną tego świata. W dzisiejszym bardzo depresyjnym świecie, smutnym zrozpaczonym, ta jego wiara, ta jego nadzieja, powinna nam towarzyszyć, bo: „Twój Bóg zaczął królować” – podkreślił ks. abp Henryk Hoser.

Biskup warszawsko-praski przypomniał, że dzień wyboru Papieża - 16 października i inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II - 22 października są datami, które na trwałe zapisały się w historii Kościoła i świata.

Na zakończenie Mszy św. odśpiewano ulubioną pieśń św. Jana Pawła II „Barkę”. RIRM - www.radiomaryja.pl