XVI Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z Ojcami Paulinami z Jasnej Góry zapraszają na 16. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców do naszego Narodowego Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie w sobotę 13 maja 2017. Jest to wydarzenie w ramach ogólnopolskiego programu rocznego KEP i wyraz duszpasterskiej troski o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Tegoroczna pielgrzymka będzie się odbywać w dniu 100 - Jubileuszu objawień w Fatimie, a także w roku Jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Do tych wydarzeń nawiązuje hasło pielgrzymki: "W Maryi Pomoc i opieka na drogach"

Ofiarujmy nasze pielgrzymowanie w intencji Kierowców
i wypraszajmy u tronu Maryi Królowej Polski bezpieczne podróże dla wszystkich!
A3 plakat XVI PKW Pielgrzymce biorą udział nie tylko kierujący pojazdami i duszpasterze kierowców, ale także ludzie bezpośrednio odpowiedzialni i związani z bezpieczeństwem ruchu drogowego, kierowcy rajdowi, motocykliści oraz misjonarze.

Misjonarze przybywają, aby podziękować kierowcom za udział w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy i pomoc na rzecz misyjnych środków transportu. Jako wyraz swojej wdzięczności misjonarze ofiarowują swoją serdeczną modlitwę i pielgrzymowanie na Jasną Gorę by wypraszać bezpieczne podróże dla wszystkich.

W czasie pielgrzymki jako votum Matce Bożej zostanie złożona Księga Wdzięczności MIVA zawierająca zdjęcia zakupionych pojazdów w 2016 roku i podziękowania od misjonarzy. Przekazana też będzie pomoc od Kierowców i Przyjaciół MIVA na rowery dla katechistów Republice Środkowej Afryki i w Ghanie.

W czasie drogi krzyżowej na wałach naszą modlitwą otoczymy ofiary wypadków drogowych, szczególnie tych, którzy zginęli na drogach na przestrzeni ostatniego roku.

Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców
Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, Zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców